Aktywni 60+ jest programem społecznym, którego celem jest podniesienie poziomu aktywności tyszan po 60 roku życia. Głównym produktem programu jest karta, której wyrobienie uprawnia do skorzystania ze zniżek w siedemdziesięciu różnych instytucjach miejskich oraz firmach. Udział w programie jest bezpłatny.

Seniorzy mogą liczyć na upusty w wysokości do 50% m.in. w punktach gastronomicznych, serwisach telefonów czy komputerów, masaże rehabilitacyjne, lekcje języków obcych, porady prawne. Karta dotyczy również zniżek na krytą pływalnię, fitness czy aktualne wydarzenia kulturalne. Pełna lista zniżek znajduje się na stronie programu: http://umtychy.pl/aktywni-60.

Oprócz zniżek, uczestnicy mogą skorzystać z darmowych zajęć „slim body” oraz „zumby” w klubie Revital Ftiness, a także uczestniczyć w kursie komputerowym organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Zajęcia te rozpoczęły się 16 września oraz dobiegną końca 9 grudnia.

Żeby przystąpić do programu należy być zameldowanym w Tychach oraz mieć ukończony 60 rok życia. Dodatkowo, należy zgłosić się osobiście do Wydziału Spraw Społecznych oraz Zdrowia, zlokalizowanego w Urzędzie Miasta Tychy (ul. Niepodległości 49, parter) oraz uzupełnić formularz zgłoszeniowy. Wydana karta ważna jest z dokumentem potwierdzającym tożsamość oraz wiek osoby, która z niej korzysta.

Z ponad 29 tysięcy osób uprawnionych do korzystania z karty, do tej pory wniosek o wydanie karty złożyło blisko 3720 osób. Program Aktywni 60+ działa od kwietnia 2012 roku i został uruchomiony przez Urząd Miejski w Tychach. Ze względu na osiągnięte rezultaty, które przyczyniły się do promocji aktywności osób starszych oraz budowania solidarności międzypokoleniowej program został wyróżniony przez wojewodę śląskiego oraz nagrodzony statuetką „Śląskie na 5” w kategorii produkt.

Internationaler Bund Polska

 

 

ASOS 2014-2020

Urząd Miasta Tychy

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com