Wolontariat jest okazją do zaangażowania się w pracę na rzecz potrzebujących, poprzez podjęcie aktywności w organizacjach pozarządowych i instytucjach państwowych. Oferta kierowana jest do osób, którym brakuje aktywności zawodowej i do tych, którzy uważają, że warto swój cenny czas i doświadczenie komuś ofiarować.

Jak zostać wolontariuszem seniorem

Jak zostać wolontariuszem - do pobrania

Zachęcamy organizacje do przygotowania ciekawych propozycji współpracy (dokument do pobrania poniżej), a seniorów do włączenia się w cenną społecznie aktywność!

Informacja dla organizacji - do pobrania

Karta zgłoszeniowa dla organizacji przyjmującej i program pracy - do pobrania

---

Nasi Seniorzy-wolontariusze

(docelowo: imiona, nazwiska, opis czym się zajmują, fotki, opinie, relacje z wolontariatu)

Spotkania z wolontariuszami europejskimi

W ramach projektu organizowane są spotkania z młodymi ludźmi z różnych krajów Europy, realizujących w Polsce roczne programy wolontariatu europejskiego. Międzypokoleniowe spotkania służą wymianie wiedzy i doświadczeń na temat różnych aspektów życia w swoich krajach, w tym także pracy wolontarystycznej. Pierwsze spotkania już za nami.

Informacje bieżące

W dniu 25.06.2015 w Klubie Seniora działającym przy fundacji Internationaler Bund Polska w Tychach odbyło się spotkanie z wolontariuszkami z Azerbejdżanu i Rumunii, które w ostatnich miesiącach realizowały w naszej organizacji w Krakowie program wolontariatu europejskiego (EVS). Więcej o tym wydarzeniu można poczytać w tygodniku ,,Twoje Tychy?

http://issuu.com/tychy.pl/docs/tt_397/1?e=8576085/13849571

Do końca roku przewidujemy jeszcze kilka spotkań z wolontariuszami z różnych krajów!

Jednocześnie informujemy, że w sekretariacie Centrum Integracji Społecznej w Tychach dostępne są plakaty i ulotki informujące o wolontariacie europejskim.

 

Internationaler Bund Polska

 

 

ASOS 2014-2020

Urząd Miasta Tychy

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com