Fundacja Internationaler Bund Polska realizuje w Tychach projekt ?Seniorzy w działaniu?. Jego oferta skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców Tychów powyżej 60 roku życia. Celem naszych działań jest podniesienie poziomu aktywności społecznej osób starszych. Mamy nadzieję na wspólną realizację wielu ciekawych inicjatyw. Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020.

Projekt składa się z kilku części:

  • KLUB AKTYWNYCH

Propozycja dla tych osób, które mają ciekawe pomysły i chcą przyczyniać się do wprowadzania korzystnych zmian w swoim otoczeniu. Członkowie klubu wezmą udział w cyklu szkoleń z zakresu planowania i realizowania działań społecznych oraz przygotują propozycje projektów przygotowanych do wdrożenia na przykład w ramach budżetu partycypacyjnego. Tematyka szkoleń: co to jest budżet partycypacyjny, gdzie i jak szukać sojuszników do swoich pomysłów, jak przekonać do nich innych, jak je finansować, jak napisać dobry projekt, przykłady dobrych praktyk w tym zakresie.

  • STRONA INTERNETOWA DLA SENIORÓW W TYCHACH

Propozycja dla osób, które chcą zaangażować się w tworzenie strony internetowej dla mieszkających w Tychach seniorów. Strona ma być adresowana do seniorów i obsługiwana przez seniorów. Poszukujemy członków zespołu redakcyjnego, dla którego przygotowaliśmy cykl szkoleń dziennikarskich!

  • WOLONTARIAT SENIORA

Ta forma działalności to okazja do tego, by zaangażować się w pracę na rzecz potrzebujących, poprzez podejmowanie aktywności w organizacjach pozarządowych i instytucjach państwowych. Oferta kierowana jest przede wszystkim do tych osób, którym brakuje aktywności zawodowej i do tych, którzy uważają, że warto swój cenny czas i doświadczenie komuś ofiarować. Przewidujemy również spotkania z młodymi ludźmi z różnych krajów Europy, realizujących w Polsce roczne programy wolontariatu europejskiego, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach z pracy wolontarystycznej oraz opowiedzą o różnych aspektach życia w swoich krajach.

  • WARTO ROZMAWIAĆ

 Poszukujemy również osób, które posiadają ciekawe doświadczenia i wspomnienia, i chcą opowiedzieć o nich innym. W ramach projektu zostaną nagrane wywiady z wybranymi osobami, historie zostaną spisane i opublikowane na naszej stronie internetowej. Do tego działania zapraszamy również młodsze pokolenie (juniorów) mieszkańców Tychów - głównie licealistów, którzy są zainteresowani wykonaniem tego zadania dziennikarskiego. Wcześniej wezmą udział w szkoleniu dziennikarskim, a następnie przeprowadzą wywiad z naszymi seniorami.

Internationaler Bund Polska

 

 

ASOS 2014-2020

Urząd Miasta Tychy

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com